تبلیغات
shimi 2 - در هند : مردی با داشتن 4.7 متر مو رکورد شکست
 
shimi 2
Man hamise az shimi nomre 20 migiram shoma ham talash konid mesle man shin
درباره وبلاگ


Omid varam khosheton biyad

مدیر وبلاگ : Fereshteh S.SH
نویسندگان
نظرسنجی
نظرتان راجب مطالب چی؟
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
emo
یک مرد هندی به دلیل داشتن موهایی

رکوردهای گینس به ثبت رساند.وی از کودکی موهای خود را کوتاه نکرده است.

«سوکدو بابا سانتی» یکی از اهالی منطقه «گوآهاتی» در ایالت «آسام» در شمال شرق هندوستان است که به دلیل داشتن موهایی به بلندی 4.7 متر در این کشور مشهود بوده و تنها به همین دلیل است که نمایندگان رکوردهای گینس نام او را در این کتاب به ثبت رساندند.

این مرد در حالی که در فستیوال «آمبوباچی» که مختص مرتاضان هندی است، شرکت کرده و در مصاحبه ای با شبکه خبری ABC ، عنوان کرد: از کودکی موهای خود را کوتاه نکردم تا امروز که 45 سال دارم که در این مدت طول موهایم به پنج متر رسیده است.

نمایندگان کتاب رکوردهای گینس پس از اندازه گیری طول موهای این مرتاض نام او را در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رساندند.

 

 

مُرتاض اصطلاح خاصی برای افرادی که بر نَفْس خود پا گذاشته،‌از راه ریاضت، ‌دارای قدرت عجیب و غریب می شوند. سرزمین هند، ‌خاستگاه چنین افرادی است.البته از نظر دینی، ریاضت های این چنینی که از لذّت های حلال چشم پوشی کرد، مورد قبول نیست و تحمّل ریاضت های مشقّت بار منع شده است.مرتاض در اثر ریاضت و تحمل رنج های فوق العاده، از نیروی مخصوصی برخوردار می شود که گاه اعجاب برانگیر است، مثلاً با نگاه می توانند قطاری از کار بیندازند،‌و یا بدون آب و غذا مدت مدیدی حتی در جایی که فضا برای تنفس وجود ندارد، زنده می مانند و این جز به تربیت جسم میسر نمی شود و خدا در دنیا پاداش رنج هایی را که کشیده اند بدانها می دهد.اما این که ریاضت علاوه بر اذیت و آزار جسم با تفکر نیر همراه باشد، بحث مفصلی را می طلبد که در این پاسخ نمی گنجد.دین اسلام مسلمانان را به نوعی ریاضت دعوت کرده و آن جز سرکوبی نفس اماره (دستور دهنده به بدی) نیست.خداوند می فرماید: "و از نعمت های حلال و پاکیزه ای که خدا به شما روزی داده است،‌بخورید و از (مخالفت) خدایی که به او ایمان دارید بپرهیزید!".5 آن ها که بر نفس اماره غلبه می کنند و در مبدأ و  به بلندی 4.7 متر، نام خود را در کتاب

معاد تفکر می کنند دارای قدرت های الهی و معنوی می شوند و بر بسیاری از غرائب دست خواهند یافت و نیازی به روش مرتاضان ندارند. 5 مائده (5) آیة‌88.

خاطراتی از هیمالیا "سوامی راما"

 

چیتراکت مکانی مقدسی است که بر اساس شاهکار حماسی هند رامایانا لرد را مادوران تبعید خود را در این مکان گذراند. چیتراکت در دامنه ویندهیا یکی از کوه های هندوستان واقع شده است. طبق سنن باستانی سادوهای وایراگی ویرین داوان و چیتراکت را بازدید می کنند. ویرین داوان مکان مقدس برای کسانی که به کریشنا عشق می تورزند و چیتراکت نیز برای کسانی که به راما عشق می ورزند اهمیت دارد. در قسمت دیگری از دامنه ویندهایا مکانی به نام ویندها یا چال وجود دارد که دراین منطقه عابدان شکتی زندگی میکنند من سفر خود را به هدف یافتن یک سوامی بسیار فرهیخته در دانش وادانتا و یوگا به سوی جنگل های ایالت روا و جنگل های ساتانا ادامه دادم.

 

 

نگاهی به تمرینات یک مرتاض هندی

 

این مرتاض که در بالای کوه چمباتمه زده است و سرش پائین است سالها است که از جایش حرکت نکرده و شگفتی کسانی که دسته به دسته به دیدارش می روند را برانگیخته است چرا که به شهادت افراد محلی که در آن منطقه زندگی می کنند درست 30 سال است که این مرتاض با پوشش مختصری که بر تن دارد در سرما و گرما و در زیر باران و نور شدید خورشید جنوب هند دراین مکان صعب العبور چمباتمه زده است. او نه غذایی می خورد و نه تحرکی دارد گویی سال هاست در حال تعمق و در خود فرو رفتن است. مردم بومی نزدیک شهر مادورای در ایالت تامیل نادو از نزدیک شدن به وی وحشت دارند آنان می ترسند هر آن او از حالت چمباتمه زدن خارج شده و سرش را به سمت فردی که از کوه صعب العبور بالا آمده تا او را از نزدیک ببیند انداخته و فرد رادر جا خشک کند افراد محلی و کسانی که از نقاط دورد و نزدیک به این مکان آمده تااور ا ببینند براین باورند که چنین کسی که سال ها در حالتی خاص قرار گرفته است مسلما درای نیروهایی است که می تواند کارهای محیر العقوبی را انجام دهد نیروهایی که به طور قطع و یقین افراد معمولی از داشتن آن بی نصیبند.

نوع مطلب :
برچسب ها :

       نظرات
جمعه 26 فروردین 1390
Fereshteh S.SH