تبلیغات
shimi 2 - مرتاض هندی با بیش از 250 سال سن
 
shimi 2
Man hamise az shimi nomre 20 migiram shoma ham talash konid mesle man shin
درباره وبلاگ


Omid varam khosheton biyad

مدیر وبلاگ : Fereshteh S.SH
نویسندگان
نظرسنجی
نظرتان راجب مطالب چی؟
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
emo
«... و حضرت آدم 930 سال عمر كرد و درگذشت....»
برطبق آیات تورات، فرزندان بعدی او صدها سال زندگی كردند. ولی آیا به راستی طول عمر ذكر شده توسط مراجع مقدس، تمثیلی بوده و یا حقایق آماری هستند؟
امروزه با وجود طول عمر كوتاه، كه معمولاً میانگین آن به 80 سال می‌رسد، تصور این مسئله بسیار دشوار است كه چطور یك انسان می‌تواند، عمری چنین طولانی داشته باشد.

امروزه با وجود طول عمر كوتاه، كه معمولاً میانگین آن به 80 سال می‌رسد، تصور این مسئله بسیار دشوار است كه چطور یك انسان می‌تواند، عمری چنین طولانی داشته باشد. شاید هم دستیابی به طول عمر چند صد ساله چندان دور از دسترس نیست.
اگر در آینده،علم پزشكی به شیوه درمان همه بیماری‌ها دسترسی پیدا كند، پس چه چیزی باعث مرگ انسان خواهد شد؟ اگر تصادفات و جنگ را كنار بگذاریم، بالاترین سن چه خوهد بود؟ شاید صدها سال؟ چرا كه نه؟
تحقیقات بسیاری در باره گذر عمر و جلوگیری از آن انجام شده، و هم اكنون نیز در حال انجام است. در این باره تئوری‌ها و فرضیات بسیاری مطرح شده است. یكی از فرضیه‌ها این است كه حیواناتی كه متابولیسم آرامی دارند، بیشتر از آنهایی كه متابولیسم سریع دارند، عمر می‌كنند. به عنوان مثال یك موش، متابولیسم سریع دارد، از این رو یك یا دوسال عمر می‌كند. ولی متابولیسم لاك‌پشت‌ها بسیار آرام است. یك نوع لاك‌پشت می‌تواند نزدیك به 200 سال عمر كند.
تحقیقاتی حاكی از آنند، كه مدیتیشن، متابولیسم را كاهش می‌دهد. نتایج تحقیقات انجام شده، درباره تفاوت‌های فیزیولوژیكی بین یك استراحت معمولی و مدیتیشن، نشان می‌دهد، كه در مدیتیشن، باوجود استراحت چشم‌های بسته، مقاومت پوست زیاد می‌شود، كه نشانگر تمدد اعصاب عمیق است. در این حالت میزان تنفس و سطح پلاسما كاهش می‌یابد. از این رو می‌توان گفت كه تمرین مدیتیشن باعث افزایش طول عمر می‌شود. نظریه دیگری نیز وجود دارد كه برطبق آن هورمون‌ها نقشی اساسی در طول عمر دارند. درسال 1989 تحقیقاتی در بیمارستان‌های میلواكی و شیكاگو انجام شد، كه نشان داد افزایش هورمون رشد ترشح شده از غده هیپوفیزم نقشی اساسی در طول عمر دارد. با افزایش عمر تولید هورمون رشد كاهش می‌یابد

چه اتفاقی می‌افتد اگر كسی هیچ‌گونه غذایی مصرف نكند و تنها متابولیسم بدن خود را با نورخورشید تنظیم كند؟ تحقیقات انجام شده از جانب
NASA نشانگر آنند كه انسان قادر است بدون غذا زندگی كند. یكی از این موارد «گایری بالا» است. این زن به مدت 56 سال غذا نخورد!
در این‌جا گفت‌وگویی با «گایری بالا» را خواهید خواند:
-آیا هیچ وقت وسوسه شده‌اید كه غذا بخورید؟
اگر احساس نیاز به غذا می‌كردم، حتماً می‌خوردم.
-اما شما باید یك چیزی بخورید!
او لبخند زد و گفت: البته.
تغذیه شما از انرژی‌های هوا و نور خورشید مشتق می‌شود. همچنین از قدرت جهانی كه بدن شما را شارژ می‌كند. اما مادر! چرا شما روش زندگی بدون غذا را به دیگران نمی‌آموزید؟
او سر خود را تكان داد و گفت: نه. معلم من از من خواسته، كه هیچ وقت این راز را فاش نكنم. او نمی‌خواهد در اصول خلقت خداوند دخالت كند. اگر من به انسان‌ها بیاموزم كه چطور می‌توانند بدون غذا سركنند، كشاورزان از من متنفر خواهند شد. به نظر می‌رسد كه بدبختی، گرسنگی و بیماری، تازیانه‌های سرنوشت ماست، كه ما را وادار به كشف معنی واقعی زندگی می‌كند.
به آرامی پرسیدم: مادر، فایده زندگی بدون غذا چیست؟ او گفت: اثبات این كه انسان چیزی نیست، جز روح، تشریح این كه انسان قادر است با پیشرفت الهی، به جای غذا،‌ با نور ابدی زندگی كنددر یكی از كتاب‌های مرتاضان، نام كشیش‌های مسیحی آمده است، كه از خوردن غذا پرهیز می‌كردند.
از میان كشیش‌های مسیحی، كه بدون خوردن زندگی می‌كردند، می‌توان از «سینت لیدونیا» ، «الیزابت» از رنت، «سینت كاترین» از سینا، «دومینیكا لازای» ، «آنجلا» از فلیگنو و بسیاری دیگر نام برد. اگر انسان قادر باشد انرژی خود را از منابع كیهانی به دست آورد، پس می‌تواند از پیامدهای خارجی مصرف غذا جلوگیری كرده و به طول عمر خود كمك كند.
و بازهم اگر انسانی به تمرین ریلكسیشن و مدیتیشن بپردازد، مطمئناً از طول عمر بیشتری برخوردار خواهد بود.
یكی از مرتاضان هندی، «دوراها بابا» بود، كه در سال 1989 درگذشت. او در طول زندگی 250 ساله خود این رویه را در پیش گرفته بود.
او در كنار رودخانه «یومانا» در «ماتورا» زندگی می‌كرد. وی به تنهایی بالای سكوی چوبی 12 فوتی زندگی می‌كرد و اغلب هم برهنه بود. او هیچ‌گاه غذا نمی‌خورد و تنها از آب رودخانه می‌نوشید. وی ادعا می‌كرد كه قادر است، به طور همزمان در دو مكان مختلف باشد. اوقادر بود، به مدت نیم ساعت تمام در زیر آب باقی بماند. افراد زیادی از سراسر جهان برای ملاقات با این پیرمرد افسانه‌ای به هند رفتند. او در میان سیاستمداران بنام هند از محبوبیت خاصی برخوردار بود. خانم «ایندرا گاندی»، آقای «راجیو گاندی»، وزرا، كشیش‌ها، مرتاضان، فقیر و غنی همه برای ملاقات با «دوراها بابا» آمده بودند. شایعاتی وجود داشت، كه برطبق آن «دوراها بابا» ادعا كرده بود كه بیش از 700 سال عمر كرده است. من شجره خانوادگی او را به دقت مورد مطالعه قرارداده و متوجه شدم كه او حداقل 250 سال سن داشت.
اگر او به راستی 250 سال عمر كرده بود، پس می‌توانست 700 سال نیز زندگی كرده باشد. او با عنوان «مرتاض بدون سن» مشهور شده بود. وی به قدرتی رسیده بود كه می‌توانست، گرسنگی و مرگ خود را كنترل كند.
«دكتر راجندرا پراشاد»، كه نخستین رییس جمهور هند بود، حداقل 150 سال سن این مرد را تصدیق كرده بود. او می‌گفت، زمانی كه او 73 سال سن داشت، پدرش او را برای دیدن «بابا» به همراه برد. در آن زمان«بابا» یك پیرمرد بود. پدرش او را از سال‌ها قبل می‌شناخت. گفته‌اند، كه «بابا» زمان مرگش را پنج سال قبل پیش‌بینی كرده بود.
از زمان مصاحبه «گایری بالا»، جهان در علم و آگاهی به بیداری رسیده‌است.
آموزه‌های كهن، كه در طول سال‌ها، جزو اسرار باقی مانده‌بودند، و تنها مختص گروه خاصی بوده‌اند، اكنون در دسترس عموم قراردارند.
افراد بسیاری تمرینات مدیتیشن را آغاز كرده و آموخته‌اند‌ كه چطور می‌توانند از انرژی‌های كیهانی درون خود بهره‌برداری كنند.
به هرحال با پیشرفت علم و كشف درمان بیماری‌ها، بعید نیست، كه طول عمر انسان‌ها اگر نه چند قرن، حداقل چند دهه افزایش یابد.
نوع مطلب :
برچسب ها :

       نظرات
جمعه 26 فروردین 1390
Fereshteh S.SH