تبلیغات
shimi 2 - هارپ چیست؟
 
shimi 2
Man hamise az shimi nomre 20 migiram shoma ham talash konid mesle man shin
درباره وبلاگ


Omid varam khosheton biyad

مدیر وبلاگ : Fereshteh S.SH
نویسندگان
نظرسنجی
نظرتان راجب مطالب چی؟
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
emo

هارپ چیست؟ به صدای هارپ گوش دهید
هارپ یک پروژه تحقیقاتی است که در ظاهر برای بررسی و تحقیق درباره لایه ی آیونوسفر
(Ionosphere) ) و مطالعات معادن زیر زمینی با استفاده از امواج رادیویی ELF/ULF/VLF) تاسیس شده است. ولی در واقع "پروژه ای با تکنولوژی جنگ ستارگان" به منظور کامل کردن یک سلاح جدید پایه گذاری گردیده است.( توضیح آنکه: جنگ هایی که از امواج "رادیویی"، "لیزر" و "نیروی مغناطیس" برای صدمه به نیروی مقابل استفاده کند به جنگ ستارگان معروف است و این اسم را از فیلم (Star War گرفته اند

 

آزمایش هایی با اسید وباز

مقدمه:

این بار ما با آزمایش های ساده  شیمی شروع به معرفی اسید و باز می كنیم. خواهیم دید كه چگونه اسید‌یته‌ی مواد اندازه‌گیری می‌شود؛ با تعدادی ازمعرف‌های اسید و باز آشنا می‌شویم؛ كاغذ PHسنج می‌سازیم؛ تیتراسیون سركه را انجام می‌دهیم؛ تعدادی ازمعرف‌ها (اندیكاتورها)‌ی طبیعی را می‌شناسیم و جدول رنگی آنها را تعیین می‌كنیم. در بیشتر موارد ما از مواد خانگی و در مواردی از ابزار و موادی كه برای همین آرمایش‌ها خریداری كردیم استفاده می‌كنیم.لایه اوزون

مقدمه :

لایه اوزون قسمتی از استراتوسفر است که حاوی گاز طبیعی اوزون O3 است. اوزون توانایی جالب توجهی در جذب برخی از فرکانسهای اشعه فرابنفش دارد. لایه اوزون زیاد چگال نیست. اگر آنرا در تروپوسفر متراکم شود ضخامت آن تنها در حد چند میلیمتر می‌شود. اوزون در جو زمین عموما توسط شکستن مولکول دو اتمی اکسیژن به دو اتم تنها بوسیله نور فرابنفش بوجود می‌آید. اکسیژن تک اتمی با اکسیژن نشکسته ترکیب می‌شود و اوزون را بوجود می‌آورند. مولکول اوزون ناپایدار است و هنگامی که نور فرابنفش به آن برخورد می‌کند به یک مولکول اکسیژن و یک اکسیژن اتمی شکسته می‌شود. به این فرآیند مداوم واکنش زنجیره‌ای اوزون اکسیژن نامیده می‌شود. بدین ترتیب لایه اوزون در استراتوسفر بوجود می‌آید.
از آلودگی هوا چه میدانیم ؟

 

سالیانه 3 میلیون نفر در اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند  كه 90 درصد آنان در كشورهای توسعه یافته هستند . دربعضی كشورها تعداد افرادی كه در اثر همین عامل جان خود را از دست می دهند بیشتر از قربانیان سوانح رانندگی است. این مرگ و میر بطور خاص مربوط به آسم، برونشیت - تنگی نفس و حملات قلبی و آلرژی های مختلف تنفسی است .
تعریف آلودگی هوا
آلودگی هوا به وجود هر ماده ای در هوا كه میتواند برای انسان یا محیط او مضر باشد اطلاق می گردد. آلاینده ها ممكن است طبیعی و یا ساخته دست بشر باشند و ممكن است به اشكال مختلف ذرات جامد یا قطرات مایع یا گاز باشند كه بالغ بر180 الاینده می باشد.

شیمی در قرآن


اگر نظری به آیات قرآن بیفکنیم می بینیم که در موارد گوناگون خداوند انسانها را به سیر و گشت و گذار در جهان پیرامون خود فرا می خواند.بارها در قرآن آمده است ای  انسانها آیا  به آسمان نمی نگرید؟ آیا به ستارگان  نمی نگرید ؟ به گیاهان؟به حیوانات؟و ..........گویاترین بر این مدعا نامهای اشیا» حیوانات و صورتهای فلکی است که در سراسر آیات قرآن مشاهده می شود.

 

قران و اشاره:

قرآن کتاب هدایت بشر و منشأ بسیاری از علوم است. مطالب علمی آن انسان را به تفکر وا می­دارد. اشاره­ی برخی آیات به پیدایش آتش از درخت سبز، مجاورت آب­های شیرین و شور بدون اختلاط، شکل پذیری آهن در دست حضرت داوود7، پیوستگی زمین و آسمان و جدا شدن آن­ها از یکدیگر، توجه دادن به رقیق شدن هوا و کمبود اکسیژن در لایه­های بالای جو، بر شمردن منفعت و ضرر برخی مواد و چگونگی استفاده از آن­ها و بیان احکام حلیت و حرمت که می­تواند انسان را به سوی تحقیق علمی راهنما باشد، این حقیقت را آشکار می­سازد که اگرچه قرآن؛ کتاب فیزیک و شیمی و ... نیست، بلکه به منظور هدایت و تربیت بشر نازل شده است، اما در عصری که جاهلیت بر جهان سایه افکنده بود و دانشمندان به جرم دانستن و بیان عقاید خود در دادگاه­های تفتیش عقاید محاکمه و سوزانده می­شدند، قرآن کریم با روشن­گری­های علمی خود به تکریم جایگاه علم و تفکر پرداخت و بشر را در عرصه­ی مبارزه با جهل و ظلمت رهبری نمود.

 

 

 

مثلث برمودا

 

در اقیانوس اطلس، منطقه شگفت انگیزی وجود دارد که تاکنون، تعداد زیادی از هواپیماها و کشتی ها، بی آنکه نشانه ای از خود برجای گذارند، به طرز اسرارآمیزی در آنجا ناپدید شده اند.
این منطقه مرگبار که اصطلاحا «مثلث برمودا» یا «مثلث شیطان» نامیده می شود، از شمال به جزیره «برمودا» از باختر به « فلوریدا» و از سوی خاور به نقطه ای از اقیانوس اطلس محدود میشود. حوادث شگفت انگیزی که در این نقطه از عالم اتفاق افتاده، دانشمندان را بر آن داشته است تا در « مثلث برمودا» به مطالعه و کاوش بپردازند و در رابطه با این حوادث، نظریات گوناگون ارائه دهند، ولی این کوشش ها تا کنون کمکی به حل معما نکرده است.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
                                                                                   نظریه ی نسبیت آلبرت انیشتین                                                                                                                                                                                               تئوری جاذبه ای که که نیوتن ارائه کرد خیلی زود بدون هیچ سوال جدی مورد پذیرش دانشمندان قرار گرفت. تا این که در اوایل قرن بیستم البرت انیشتین با ارائه نظریه نسبیت خاص در سال 1905 و نظریه نسبیت عام  درسال 1915 نه تنها قوانن فیزیک و جاذبه عمومی نیوتن بلکه پایه های فیزیک خود را لرزاند.                                                                                                             هر چند قبل از او ماکس پلانک با ارائه نظریه کوانتم تا حد زیادی فیزیک نیوتنی را زیر سوال برده بود اما انیشتین با نتشار مقاله های خود راجع به تئوری نسبیت رسما ثابت کرد که فیزیک نیوتن در حالت های بسیار خاص پاسخ گویدیده های فیزیکی می باشد.                                                           وی بعد ها با فعالیت هایی که در سال های 1920 تا 1925 نجام داد به عنوان یکی از پایه گذاران اصلی مکانیک کوانتم نیز شناخته شد.                                                                             آلبرت انیشتین طی سال های 1930 الی 1955 به بررسی رفتار عالم هستی پرداخت و مقالاتی در این باره منتشر کرد. او می خواست با ترکیب تئوری نسبیت و کوانتم به تئوری جامعی برای مدل کردن جهان هستی دست پیدا کند که زندگی این فرصت را برای تکمیل کار به و نداد.اما بعد ها درسال 1933 هابل و هومنسون با تحقیقاتی که در زمینه کهکشان های مختلف انجام دادند بر نظریه های او راجع به جهان هستی صحه گذاردند.

نوع مطلب :
برچسب ها :

       نظرات
جمعه 26 فروردین 1390
Fereshteh S.SH